Sa oled siin

Uus lähenemine äridiplomaatiale tõi rekordiliselt investeeringuid

28.01.2019

Valitsus sai täna ülevaate Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel ning koostöös EAS-i ja Välisministeeriumiga koostatud äridiplomaatia strateegia senistest tulemustest ja tegevuskavast 2019. aastaks.

„Mul on hea meel, et Eesti ettevõtete ekspordivõimaluste parandamine on läinud käima nii Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Välisministeeriumi kui ettevõtjate koostöös. Eesti majanduse väiksus, mis avaldub turu, ressursside ja võrgustike piiratuses, sunnib meid olema maailmale võimalikult avatud. See eeldab ka riigisektori mitmekülgset koostööd,“ märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

„Hea on näha, et meie ettevõtjatel on ambitsiooni kasvada ja välisturgudele laieneda, ning selles peabki riik ettevõtjale tuge pakkuma. Seni on Eestil läinud eksporditurgudel väga hästi, Eesti ekspordivõimaluste kasvatamisel on saanud oluliseks EAS-i välisesindajate ja Eesti saatkondade ühine tegevuste planeerimine. EASi ekspordinõunike toel aidati kaasa uute ekspordilepingute sõlmimisele mahus 48 miljonit eurot ning välisinvesteeringutele kokku 162 miljoni euro ulatuses. Meie väliskaubanduse käive on ligikaudu 150% meie aastasest SKP-st. Paremini sihitud äridiplomaatia strateegia on ennast hästi õigustanud – varasemate aastatega võrreldes kasvasid investeeringud mullu kolm korda ja ulatusid üle 300 miljoni euro,“ ütles minister.

Eesti ettevõtted on väga agaralt sisenemas nii Aasia ja Lähis-Ida kiiresti arenevatele turgudele. Väga oluliseks tööriistaks uute turgude avamisel on riiklikud ärivisiidid, kus Eesti ettevõtjad sõidavad maailma oma tooteid ja teenuseid tutvustama ja kontakte sõlmima koos valitsuse ja ministeeriumite esindajatega.

Ministri kinnitusel on väga oluline jätkata Eesti ettevõtete toetamist välisturgudel ja laiendada nii EASi kui Välisministeerumi välisesindajate võrgustikku. „Eestist välja suunduvate visiitide korraldamine on oluline töövahend meie ettevõtete globaalse ambitsiooni elluviimisel, ettevõtluse toetamisel ja edendamisel nii uutele turgudele sisenemisel kui ka investeeringute Eestisse toomisel. Nende visiitide paremaks korraldamiseks ja ka ettevõtjate tõhusaks kaasamiseks on loodud ka veebikeskkond visiidid.ee,“ selgitas minister Tammist.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Võtame sel aastal ette kõige olulisematele majandusprobleemidele pikaajaliste lahenduste leidmise

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) eelmise aasta IV kvartali analüüsi tulemusel on majandusolukord hea, kuid prognoositakse majandusolukorra halvenemist.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.