Sa oled siin

Turismisektor rääkis minister Kingole enda murekohtadest

26.09.2019

Eile kohtusid turismiettevõtjate liitude ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad, et arutleda turismivaldkonna oluliste teemade üle ning leida edaspidiseks koostöökohti.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo leidis, et sektori arendamiseks tuleb riigil ja ettevõtetel edaspidi tulemuslikumat koostööd teha. “Peame liikuma laiapõhjaliste kohtumiste tasandilt konstruktiivsete ja praktiliste töötubadeni, et leida turismi arendamiseks lahendused, mis peavad silmas ettevõtjate vajadusi,” lausus Kingo.

Kohtumise peamisteks teemadeks olid turismiseaduse muudatused, turismistrateegia, tööjõud ja rahvusvaheline konverentsikeskus. “Linnahall on kujunenud Tallinna maamärgiks, mis on jäänud unarusse. Selle ehitamine rahvusvaheliseks konverentsikeskuseks võimaldab tõsta meie regiooni atraktiivsust turismi sihtkohana,” märkis Kingo ning lisas, et hetkel ootame keskuse arendamiseks Euroopa Komisjoni otsust riigiabi loa kohta, mis peaks saabuma lähinädalatel. Riigieelarves on linnahalli renoveerimiseks planeeritud aastateks 2021 ja 2022, 20 miljonit aastas.

Seni on kehtinud turismisektori arenguks riiklik turismiarengukava 2014-2020. Järgmiseks kümneks aastaks luuakse eraldi turismivaldkonna programm 2021+, mis on osa teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtlusstrateegiast 2021-2030 (TAIES). Uue visiooni koostamisse on turismiettevõtjad juba panustanud - MKMi ja EASi koostöös toimus sel suvel laiem kaasamisseminar, mis oli suunatud just turismivaldkonna partneritele.

Lisaks arutleti lähiajal tuleva oleva turismiseaduse muudatuse üle. “Soovime lihtsustada majutusettevõtete tegevusele esitatavaid nõudeid, lähtudes turismisektori turust, mis on parimaks indikaatoriks kvaliteedi reguleerimisel,” ütles Kingo. Veel planeeritakse seaduses muuta majutusettevõtete külastajate registreerimissüsteem elektroonseks. Läbi selle muutub majutusteenuse kasutamine kiiremaks ja kaasaegsemaks.

Seadusemuudatus saadetakse kooskõlastusringile sellel sügisel ning muudatused peaksid jõustuma hiljemalt 2022. aastal.

Kohtumisel osalesid Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu, Eesti Turismifirmade Liidu, Eesti Konverentsibüroo, Eesti Spaaliidu, Eesti Maaturismi, EASi turismiarenduskeskuse ja MKMi esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

15.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM töötas välja abipaketi turismisektorile

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on koostöös KredExi ja EASiga välja töötanud abipaketi turismisektori toetamiseks.

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
02.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik toetab raskustesse sattunud turismisektorit 25 miljoni euroga

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma toetust raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjatele kriisi võimalikult kiireks ületamiseks ja sektori jätkusuutlikkuse tagamiseks.