Sa oled siin

Tule kandideeri EL-i tooteohutuse auhinnale!

04.03.2019

Euroopa Komisjon kuulutas avatuks uue tooteohutuse auhinna konkursi, millega soovitakse tunnustada ettevõtjaid, kes peavad eriti oluliseks võimalikult ohutute toodete pakkumist tarbijatele.

Kõik ettevõtted – nii suured kui ka väikesed – on teretulnud kandideerima sellele auhinnale internetis müüdavate toodete ja lapsehooldustoodete kategoorias. Euroopa Komisjoni tarbijaküsimuste volinik Věra Jourová ulatab võitjatele auhinnad selle aasta septembris. Auhinna vääriliseks osutumine saab luua suuremat huvi ettevõtte toodete vastu nii Eestis kui välismaal.

Kõik tarbijad ootavad ja väärivad ohutuid tooteid. Uue auhinnaga tunnustatakse ettevõtteid, kellele tooteohutus on südameasjaks ja kes ei piirdu vaid ELi õiguses kehtestatud miinimumnõuete täitmisega, vaid tegelevad oma toodete uuendamise ja ohutumaks muutmisega, tõstes tarbijakaitse taset kogu Euroopas.

Tähelepanu keskmes on internetis müüdavad tooted (v.a toiduained) ja imikutele ja väikelastele mõeldud lapsehooldustooted (v.a mänguasjad, nahahooldustooted ja toit).

Käesoleval aastal saavad ettevõtjad kandideerida kahes kategoorias:

  • Internetis müüdavad tooted: sellele auhinnale saavad kandideerida nii enda toodetud tooteid müüvad ettevõtted kui ka tooteid pakkuvad ja müüvad e-poed või ostukeskkonnad, kes pööravad erilist tähelepanu oma tootevalikus olevate toodete ohutusele. Otsime parimaid tavasid ja meetodeid ettevõtte protsessides näiteks ohtlike toodete turult tagasikutsumisel või nende tõhusal tuvastamisel enne müügiks pakkumist.
  • Lapsehooldustooted: sellele auhinnale saavad kandideerida nii tooteid valmistavad kui müügiks pakkuvad ettevõtted, kelle jaoks on laste ohutus peamine prioriteet. Nende toodete hulka kuuluvad näiteks rõivad ja jalatsid, vannid ja vannitarbed, lutipudelid ja toitmisvahendid, turvahällid (v.a turvatoolid autosse) ja ohutusvarustus, nagu turvaväravad. Tähelepanuväärne võib olla näiteks hälli kujundus või klientide ohtudest teavitamine uuenduslikul moel, müügijärgse teeninduse eeskujulik kvaliteet või põhjalik riskikontroll kogu toote eluea jooksul.

Ohutus on tarbijate jaoks tähtis. Kui see on tähtis teie ettevõtte jaoks, siis see auhinnavõistlus võib olla teie võimalus silma paista.

Esitage oma kandidatuur, täites taotlusvormi internetis enne 7. aprilli 2019. Võistluse reeglite ja tooteid puudutavate üksikasjadega saate täpsemalt tutvuda siin.

Võistluse korraldus
 

Kolme-etapilise hindamise käigus valitakse välja  12 võitjat: mõlemas kategoorias (internetis müüdavate toodete ohutus ja lapsehooldustoodete ohutus) antakse kuld-, hõbe- või pronksmedalid kolmele VKE-le ja kolmele suurettevõttele. Võitjatele annab auhinnad kätte volinik Jourová käesoleva aasta septembris Brüsselis toimuval autasustamistseremoonial, kus avaneb ka võimalus jagada mõtteid ja parimaid tavasid kolleegidega oma valdkonnast.

Veel uudiseid samal teemal

14.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EAS muudab turismisektori ärimudelite toetuse tingimusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas määruse, mille kohaselt hakkab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läbi EASi pakkuma täiendavat tuge COVID-19 puhangust kannatada saanud turismiettevõtjatele, et tagada turismisektori ettevõtjate jätkusuutlikkus ning konkurentsivõime kriisijärgses majandusolukorras.

Loovuskiirendi VIVITA liikmed. Foto: VIVITA
08.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Selgusid parimad ettevõtluse edendajad

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt läbi viidud konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2020“ žürii valis pärast lõppvoorus toimunud esitlust võitjateks projektid Merkuur „Mobiilsed töötoad“ ja laste ning noorte loovuskiirendi VIVITA.