Sa oled siin

Tuhandetel Eesti inimestel on võimalus oma oskusi täiendada tasuta rahvusvahelistel kursustel

19.08.2020
Septembri lõpuni saavad Eestist kursustele registreeruda kõik oma teadmisi uuendada soovivad inimesed.
Septembri lõpuni saavad Eestist kursustele registreeruda kõik oma teadmisi uuendada soovivad inimesed.

Sotsiaalministeeriumi pressiteade

COVID-19 kriisi mõjude leevendamiseks pakub veebipõhine platvorm Coursera võimalust tasuta õppida inglis- ja venekeelsetel kursustel, mille lõpetajad saavad ka vastava tunnistuse iga kursuse läbimise kohta.

Septembri lõpuni saavad Eestist kursustele registreeruda kõik oma teadmisi uuendada soovivad inimesed. Eestist saab osaleda kuni 50 000 soovijat, kursusi saab tasuta läbida aasta lõpuni.

„Töötajatele pakutav tasuta oskuste arendamise programm on hea võimalus toetada majanduskriisist taastumist. Kindlasti tasub kõigil, kelle inglise või vene keele oskus seda võimaldab, kasutada võimalust oma teadmisi täiendada, et olla tööturul edukam ja õppida midagi huvitavat ning silmaringi arendavat,“ leidis sotsiaalminister Tanel Kiik „Lisaks on see hea võimalus tööandjatel oma töötajaid koolitada ja julgustada neid oma oskusi laiendama, kuna Coursera platvormil on üle 4000 kursuse maailma tippülikoolidelt ja ettevõtetelt, muuhulgas Yale, New York University, Google ja IBM,“ lisas minister Kiik.

Coursera pakub kursustele ligipääsu koroonaviiruse kriisist mõjutatud riikidele. Esimesena anti kursustele ligipääs tööturu riskirühmadele, nüüd on oodatud õppima kõik oma oskusi uuendada soovivad Eesti inimesed. Kursustele tuleb registreerida hiljemalt 28. septembriks ning neid saab läbida kuni 2020. aasta lõpuni. Registreerida saab haridusportaali kaudu.

Kursused avati Eesti inimestele juuli esimeses pooles ning seni on kursustele registreerunuid üle 2400, kellest on õppimist alustanud üle 1500 inimese. Kursused on lõpetanud üle 200 inimese. Läbitavate kursuste arv ühe õppija kohta ei ole piiratud. Sellega on Eesti olnud seni üks edukamaid riike projekti käivitamisel, kuid võimalus õppida on veel tuhandetel Eesti inimestel.

Populaarsemad kursused senini Eesti õppijate seas on:

  • Excel Skills for Business: Essentials
  • Programming for Everybody (Getting Started with Python)
  • Learning How to Learn: Powerful mental tools to help you master tough subjects
  • The Science of Well-Being Work Smarter, Not Harder: Time Management for  Personal & Professional Productivity
  • Marketing in a Digital World
  • Introduction to Psychology
  • Crash Course on Python
  • Speak English Professionally: In Person, Online & On the Phone
  • Better Business Writing in English

Veel uudiseid samal teemal

Asekantsler Viljar Lubi Hispaania teadusminister Pedro Duque'ga.
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti osales Euroopa Kosmoseagentuuri ministrite tippkohtumisel

Kolmapäeval, 27. novembril toimus Sevillas, Hispaanias Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) ministrite nõukogu kohtumine Space19+, kus osales ka Eesti delegatsioon Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi juhtimisel.

Kohtumine majandusministeeriumis 26. juunil. Foto: MKM
26.06.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Kingo arutas tööstussektori esindajatega tööjõu ja -oskuste küsimusi

Kohtumisel arutati muuhulgas tööstussektori erialade mainet, kutsekoolide ja tööstusettevõtete koostööd ning eelkõige seda, kuidas riik saaks tööstusettevõtetele rohkem abiks olla tööjõuprobleemide lahendamisel.