Sa oled siin

Täna ja homme toimub Eestis kõrgetasemeline Euroopa Liidu ministrite küberkaitsekonverents

27.04.2009

Täna ja homme 27.-28. aprillil toimub Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide ministrite konverents, kus keskendutakse Euroopa Liidu poliitikale, mille eesmärk on koostöös kaitsta liikmesriikides elutähtsaid teenuseid tagavat infotehnoloogiat. 

Küberruumis kasvavad ohud sunnivad küsima: Kuidas valmistuda kaitseks küberruumis? Kuidas hoiatada? Kuidas kaitsta? Kuidas teha koostööd üle maailma?

Elutähtsaid teenuseid tagava infotehnoloogia (kriitilise informatsiooni infrastruktuuri) kaitse on oluline, kuivõrd sõltume oma igapäevaelus järjest rohkem info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast.

Konverentsi korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Euroopa Liidu eesistujamaa Tśehhi ja Euroopa Komisjoniga.

Konverentsi eesmärk on sõnastada eesistuja järeldustena fookusvaldkonnad, mida arvestatakse EL-i ühise elutähtsaid teenuseid tagava infotehnoloogia kaitse raampoliitika väljatöötamisel.

Teema aktuaalsus ja Eesti kogemused toovad Tallinnasse teiste seas ka EL-i liikmesriikide ministrid ning infoühiskonna volinik Viviane Redingi ning Euroopa Liidu järgmise eesistujamaa Rootsi kommunikatsiooniministri Asa Torstenssoni.  

Esmaspäeval, 27. aprilli pärastlõunal  kell 14 kohtuvad liikmesriikide ministrid. Konverentsi avasõnad 28. aprillil ütleb president Toomas-Hendrik Ilves, Eestit esindab konverentsil ettekandega ja diskussioonides majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Konverentsi ajakava leiate tallinnciip.eu lehelt. Konverents toimub Radisson SAS hotellis.

Ministri sõnavõtt 28. aprillil 2009