Sa oled siin

Sündmusteenused viivad digiriigi järgmisele tasemele

20.05.2020
Uus infoühiskonna arengukava on võtnud sihiks avalike e-teenuste kvaliteedi ja kasutajakogemuse järgmise arenguhüppe – arendatakse välja „nähtamatud“ sündmusteenused.
Uus infoühiskonna arengukava on võtnud sihiks avalike e-teenuste kvaliteedi ja kasutajakogemuse järgmise arenguhüppe – arendatakse välja „nähtamatud“ sündmusteenused

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tutvustas eile virtuaalseminaril sündmusteenuste analüüsi tulemusi, mille raames pandi paika 15 erineva sündmusteenuse kontseptsioon ja neist viiele kujundati tulevikuvaated.

„Me oleme värskelt lõppenud eriolukorras näinud, kui olulised on hästi toimivad digilahendused ja seal kõrval ka kasutajate digioskused. Nende najal saime Eestis avalike teenuste osutamise ja riigi toimimisega jätkata ka üleöö kaugtööle minnes. Põhjus on lihtne – me oleme e-teenustega harjunud ja kasutame neid igapäevaselt,“ rõhutas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem seminari avades. „Kuigi digiriik teeb juba täna igapäevaselt Eestis inimeste elu paremaks, ei tähenda see aga, et digiriigis kõik valmis on,“ märkis Siem.

Ministri hinnangul on digiriigi üks suurimaid väljakutseid teenuste kasutajasõbralikkus. Kuigi paljud asutused arendavad aktiivselt e-teenuseid ja nende kasutatavus on kõrge, on teenused sageli liiga keeruliselt disainitud, nt küsitakse samu andmeid mitu korda või on kasutajaliides kohmakas ja ebamugav kasutada.

Uus infoühiskonna arengukava on võtnud sihiks avalike e-teenuste kvaliteedi ja kasutajakogemuse järgmise arenguhüppe – arendatakse välja „nähtamatuid“ ning asutusteülesed sündmuspõhiseid teenuseid, et muuta avalikud teenused kasutajale võimalikult lihtsaks ja tõhusaks. Inimene peab saama asjad aetud ühe suhtluskorraga, igal võimalusel pigem automaatselt ja sekkuma ainult riigi poolsel algatusel või märguandel.

„E-teenuste ja riigi IT-lahenduste järgmisele arengutasemele viimine on valitsuse koalitsioonilepingus olulisel kohal ja sündmusteenuste väljaarendamine on üks väga vajalik arengusuund selle saavutamiseks. Täna esitletu on hea vundament, mille pealt edasi minna,“ ütles Siem.

Sündmusteenuste analüüs valmis koostöös PricewaterhouseCoopers Advisors’i, Trinidad Wisemani ja paljude avaliku sektori osapooltega. Tulevikuvaated kujundati viiele sündmusteenusele – lapse sünd, abiellumine, pensionile jäämine, kaitseväekohustuse täitmine ja lähedase surmaga tegelemine.

Täielikku sündmusteenuste väljaarendamise teekaarti tutvustab MKM valitsusele hiljemalt 2020. aasta lõpus.

Vaata ka tutvustavaid videoklippe:

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.
17.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister pikendab 3,6 GHz sageduskonkursi avalikku konsultatsiooni

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem pikendab esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

03.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister muudab 3,6 GHz sageduskonkursi määrust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis avalikule konsultatsioonile esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse, mille kohaselt kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale varasemalt plaanitud kolme asemel.