Sa oled siin

Riik suunab turismisektorile 5,8 miljonit eurot kriisiabi

30.09.2020

Valitsus otsustas eilsel kabinetinõupidamisel kiita heaks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanek eraldada turismisektori ettevõtjatele kriisitoetust summas 5,8 miljonit eurot. 

Siemi sõnul on kevadel EASile eraldatud 35 miljoni euro suuruse kriisimeetmete paketi rakendamisel tekkinud kasutamata vahendite jääk, mis on mõistlik suunata turismisektori täiendavaks toetamiseks.

„Alates kriisi puhkemisest on turismiettevõtjad saanud kõige enam ja kiiremini kannatada ning paljud on neist juba ka saanud EASi toetustest olulist abi. Riigile on kindlasti oluline iga Eestis tegutseva ettevõtte käekäik, aga peame mõistma, et rahvusvahelise reisimise aeglane taastumine ja algav sügishooaeg teeb turismiettevõtjate olukorra keeruliseks. Siin on riigipoolne tugi väga vajalik, et sektor vastu peaks,“ lisas Siem.

Siem märkis, et kevadel välja töötatud kriisimeetmete tingimused arvestasid üsna täpselt sihtgrupi suurusega, kuid mõnes meetmes oli nõudlus väiksem ning neis tekkis ka jääke. „Kasutamata vahendid võimaldavad nüüd toetada uusi sihtgruppe, kes eelmisest ringist välja jäid. Lisaks saame täiendavalt aidata neid ettevõtjaid, kellel on alates kriisi algusest olnud käibe kukkumine kõige suurem, näiteks reisiettevõtjaid,“ lisas Siem.

Valitsusele esitatud ettepanekute kohaselt hakkab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läbi EASi pakkuma otsetoetusi, mille eesmärk on pakkuda ühekordset tagastamatu abi COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks.

Toetuste täpsemad tingimused on väljatöötamisel ning esitatakse valitsusele heakskiitmiseks lähinädalate jooksul.

Veel uudiseid samal teemal

15.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM töötas välja abipaketi turismisektorile

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on koostöös KredExi ja EASiga välja töötanud abipaketi turismisektori toetamiseks.

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
02.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik toetab raskustesse sattunud turismisektorit 25 miljoni euroga

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma toetust raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjatele kriisi võimalikult kiireks ületamiseks ja sektori jätkusuutlikkuse tagamiseks.