Sa oled siin

Parts: rakenduskõrgkoolid peaksid olema avatud 24 tundi

08.04.2010

Kolmapäeval Tallinnas Eesti Infotehnoloogia Kolledžis rakenduskõrghariduse koostöö konverentsil avasõnad lausunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles, et võitluses tööpuudusega on oluline roll rakenduskõrgkoolidel, kes peaks suuremat rõhku pöörama kvaliteetsete täiend- ja ümberõppevõimaluste pakkumisele.

„Tänast olukorda arvestades peaks rakenduskõrgharidust pakkuvate koolide uksed olema avatud piltlikult öeldes 24 tundi,“ sõnas minister. „Rakenduskõrgkoolid peaks üles näitama initsiatiivi, et pakkuda mõtestatud täiendõpet. See on erakordselt vajalik ja ma ei näe, et riigil selle jaoks ressurss puudub.“

Viiendat korda toimunud konverentsil alapealkirjaga "Ettevõtlus, ettevõtlikkus ja innovatsioon rakenduskõrgkoolis" rõhutas minister, et rakenduskõrgkoolid on akadeemilistele kõrgkoolidele eeskujuks oma suure ettevõtlus- ja majandusõppe mahu poolest, mis omakorda annab rakenduskõrghariduse omandanutele paremad võimalused tulevikus ise oma tööandjaks hakata ja ettevõtjatena töökohti juurde luua.

Statistika näitab, et eestimaalaste soov endale tööandjaks olla on aastatega küll suurenenud ja 40% eestlastest tahaks ettevõtlusega tegeleda, kuid meie teadmiste ja oskuste puudumise protsent ettevõtlusega tegelemiseks on endiselt liiga kõrge.

Parts pidas kahetsusväärseks, et Eesti noored kipuvad rakenduslikku kõrgharidust alahindama, eelistades vastupidiselt näiteks Soome või Austria eeskujule akadeemilise hariduse omandamist rakenduslikule õppele.

Pärastlõunal diskuteerib Juhan Parts konverentsil oma eelkäijate Jaak Leimanni, Mihkel Pärnoja ja Meelis Atoneniga teemal „Ettevõtlus ja ettevõtlikkus meie ümber“.