Sa oled siin

MKM jagas arhitektuuriauhindu

24.01.2019
Foto: Rasmus Jurkatam

Kolmapäeval andis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud galal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eriauhinnad parimate BIM koostööprojektide eest.

MKM-i hindamiskomisjon tunnustas kõiki kandidaate digitaalse infovahetuse tehnoloogiate eeskujuliku rakendamise eest, mis eeskätt aitab tõhustada koostööd kõigi projekti osaliste vahel alates esimesest eskiisist kuni võtmete üle andmiseni. Auhinnad pälvisid need 2 projekti, kus toodi kõige selgemini välja mudelprojekteerimisest saadud kasu.
 
Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt väljaantava eriauhinna “Parim BIM koostööprojekt 2018” pälvis Viimsi Riigigümnaasiumi hoone, mille peaprojekteerijaks on Novarc Group AS ning arhitektuurse lahenduse loojaks KAMP Arhitektid OÜ. Projektimeeskonda kuulusid veel Merko Ehitus Eesti AS, Makespace OÜ, Kurmik AS, IB Aksiaal OÜ, Vaimar Engineering OÜ, Imoko OÜ ja Estolux OÜ. Viimsi Riigigümnaasiumi ehitas Merko Infra AS ning tellijaks oli Riigi Kinnisvara AS.
 
“Soovime eriauhinna väljaandmisega tunnustada parimat mudelis teostatud ehitusprojekti ning seeläbi ergutada digiehituse arengut”, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist auhinda üle andes.

Ajagraafiku (4D) ja hinnastamise (5D) infomudeliga sidumise eest pälvisid eraldi tunnustuse ka Merko Ehitus Eesti AS ja Arhitektuuribüroo Pluss OÜ, Inseneribüroo Pluss OÜ, Projektbüroo Teinos OÜ ja Melior Projekt OÜ Noblessneri kvartali Staapli tänava hoonete projekti eest. Projekti tellijaks oli Kodusadam OÜ.
 
„Et ehitada praegusest veelgi tõhusamalt ja kvaliteetsemalt, oleme Eestis võtnud sihi jõuda Euroopa keskmise tootlikkuse tasemeni aastaks 2030. Täna oleme sellest näitajast 2 korda maas. Meie eesmärk on ambitsioonikas, aga saavutatav. Tänu oma väiksusele, kiirele kohanemisvõimele ja digitaalselt meelestatud ühiskonnale peitub siin Eesti võimalus olla üks teerajajatest. Et tunnustada ehitussektori digitaliseerimise eestvedajaid, pikka vaadet ja innovatsiooni omaks võtnud firmasid, anname Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi algatusel juba teist aastat välja parima BIM koostööprojekti auhindu,“ sõnas minister Tammist auhinnagalal.