Sa oled siin

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

24.07.2020
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.

„Ennekõike tahtsin saada ülevaate sellest, millised mõtted, ettepanekud, aga ka vastuolud hetkel sideettevõtjatel sageduskonkursi osas üleval on,“ rääkis Siem.

Kui hetkel piisab tarbijatele 4G võrgu võimalustest, siis ministri hinnangul on 5G võrk juba lähitulevikus vajalik nii elanikele, avalike teenuste osutajatele kui ka seadmetele, mis üha kasvava andmemahu edastamiseks vajavad usaldusväärset ja kiiret internetti. „Sideettevõtjad ütlesid kui ühest suust, et meie tarbijate nõudmised ja edastatavad andmemahud kasvavad iga päevaga, seda eriti nüüdseks hoogustunud kaugtöö valguses,“ rääkis Siem.

Kuigi minister tõdes, et sageduste jagamise küsimus on olnud üleval oodatust pikemalt ja tekitanud erimeelsusi, on ta optimistlik. „Tänan kõiki osapooli järjepideva töö ja pingutuste eest ühisosa leidmisel. Arutelud on olnud põhjalikud ja ettevõtjatel on veel nädal aega oma ettepanekuid meile saata. Eilse kohtumise pinnalt näen, et koostöö on võimalik ja nii loodan, et jõuame peagi tulemuseni, tänu millele saame tulevikus Eesti 5G võrgu arenduse käima,“ ütles minister.

Minister Raul Siem otsustas juuni keskel pikendada esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 MHz sagedusala planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks, mille eesmärk on ennekõike konkurentsi soodustamine.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
23.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik hakkab arendama veebikoolitust digiriigi teadmiste ja oskuste tõstmiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas täna välja riigihanke digiriiki käsitlevate teemade veebikursuste tervikteenuse pakkuja leidmiseks. Kursuste eesmärk on arendada Eesti tööealise elanikkonna kõrgemaid IKT-oskusi, sh erifookusena riigisektori töötajate digiriigi ja -teenuste arendamise alaseid teadmisi.