Sa oled siin

Majandusministeerium kutsub taas ettevõtjaid e-riigi lahendusi häkkima

13.05.2019

MKM saatis Eesti tehnoloogiaettevõtjatele kutse osaleda juba teist korda toimuval digiriigi häkatonil. Häkatoni eesmärk on saada värskeid ideid ja leida erasektorist kaasamõtlejaid erinevate avaliku sektori valdkondi puudutavate kitsaskohtade lahendamisel.

Tallinnas 29.-31. maini toimuv üritus on teine MKM-i poolt ellu kutsutud digiriigi häkatonide ürituste sarjast, mis sai alguse 2018. aasta lõpus. Häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis lahendab päriselulisi probleeme riigisektoris.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, näiteks on oodata nii e-ehituse, hariduse, kultuuri kui ka liiklusohutuse valdkondade ülesandeid. Neid hakkavadki IT-eksperdid lahendama, et 48 tunni pärast töötav teenus või vähemalt prototüüp valmis saada.

„Eesti e-riiki tuleb arendada riigiasutuste ja erasektori koostöös,“ ütles side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. „Digiriigi häkaton annab riigiasutustele kogemusi, kuidas luua uudseid ja kasutajale mugavaid e-riigi lahendusi ja seda lühikese aja, kuid kestva hankeprotsessita,“ lisas Sikkut. „Ettevõtted saavad enda võimeid näidata, uusi tulevasi kliente püüda või suisa esimest korda riigiga koostööd proovida.“

Sikkuti sõnul oli ettevõtjate tagasiside esimesele häkatonile väga positiivne. „Mitmed ettevõtted on juba oma meeskonnad välja pannud ning ootame liituma ka teisi. Tänase seisuga on häkatonile tulemas IT-ettevõtete Microsoft, CGI, Reach-U, Creditinfo ja Nortali tiimid. Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikas ja kasutajasõbralik lahendus,“ julgustas Sikkut.

Ettevõtjaid kutsutakse panema häkatonile välja vähemalt 4-5 liikmelise meeskonna, mille koosseisus on front- ja back-end arendaja, analüütik, kasuks tuleb ka kasutajasõbralikkuse disainer ja IT-arhitekt. Ülesannete püstitajad avalikust sektorist tulevad ürituse alguses oma ideid esitlema. Kõigile võrdsete võimaluste loomiseks saavad ettevõtjad lahendatavatest probleemidest teada häkatoni algul. Pärast seda saab iga meeskond valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada. Ürituse lõppedes valib žürii välja parimad, kellele on ka rahalised auhinnad. Võitjatiimile on rahaline auhind 7 000 eurot, kahele järgnevale auhinnalisele kohale kummalegi 3000 eurot. Lisaks pannakse välja erinevad lisatunnustused.

Häkaton saab teoks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Garage48 koostöös. Osalemiseks tuleb end registreerida saates e-kirja ministeeriumi projektijuhile Allan Allmerele (allan.allmere [at] mkm.ee), lisaks vastab tema ka jooksvalt kõigile küsimustele.

Lisainfot leiab ka ürituste sarja kodulehelt https://hakaton.ee/

Veel uudiseid samal teemal

IKT asekantsler Siim Sikkut avas tänase uue infoühiskonna visioonikonverentsi "Digital Agenda for Estonia 2021+"
16.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik alustab digiriigi arengu visiooni loomist järgmiseks kümnendiks

Täna toimub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud e-Eesti tulevikukonverents „Digital Agenda for Estonia 2021+“, mis vaatab tulevikku ja küsib, millist e-Eestit me tahame ehitada.

Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni minister Luis Adrián Salazar Solís ja Eesti väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo
12.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Costa Rica soovib tihendada Eestiga IKT-alast koostööd

Eestis visiidil olev Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni minister Luis Adrián Salazar Solís allkirjastas eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis koos väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingoga vastastikuse mõistmise ja koostöö lepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -majanduse vallas.