Sa oled siin

Kuidas luua aastaks 2030 rohelisem, nutikam ja ohutum transpordi taristu?

11.04.2019

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium alustab kaasamist, et luua transpordi ja liikuvuse arengukava aastateks 2021–2030 koostöös huvigruppide ja rahvaga.

MKM-i transpordi asekantsler Ahti Kuninga sõnul on arengukava väljatöötamise eesmärk tagada järgmiseks kümneks aastaks ohutu ja tehnoloogiliselt uuenduslik transpordisektor, arendades samal ajal ka logistikasektori konkurentsivõimet. „Eelkõige peame leidma viise, kuidas pöörata rohkem tähelepanu keskkonnakaitsele, digitaliseerimisele ja Eesti ühenduvusele maailmaga. See on oluline nii maa- kui ka linnapiirkondades ning rahvusvaheliste ühenduste ja kaubaveo konkurentsivõime osas,“ lisas Kuningas.

Täna toimuv sündmus avab ukse arengukava loomise projektile järgmiseks pooleteiseks aastaks. Üritusel tekib ülevaade hetkel jõus oleva transpordi arengukava esialgsetest tulemustest ning kaardistatakse kordaminekud ja jätkuvad väljakutsed. Selle eesmärk on luua ühine arusaam, et alustada konstruktiivseid ja produktiivseid arutelusid töögruppides.

Rahvusvahelisel Transpordi Foorumil (ITF) on hea meel toetada Eestit 21. sajandi arengukava väljatöötamisel. „Me soovime arengukava koostamisse panustada kõikide empiiriliste andmetega, kogemustega ja parimate praktikatega teistest riikidest ning ITF-i enda kvantitatiivse modelleerimise võimekusega, mis loodetavasti aitavad tagada, et arengukava pakub maailmatasemel transpordi lahendusi Eesti kodanikele ja ettevõtetele,” lisas OECD Rahvusvahelise Transpordi Foorumi kvantitatiivse poliitika analüüsi ja prognoosimise osakonna juhataja Jari Kauppila.

Tänu arengukavale on võimalik edasi liikuda läbimõeldult ja järjepidevalt selge transpordi- ja logistikasektori ning liikuvuse tuleviku suunas. Samuti aitab see jõuda 2030. aastaks seatud keskkonnaeesmärkideni. Arengukavas peame silmas ka erinevaid viise, kuidas parandada Eesti ühenduvust Euroopa ja muu maailmaga. Läbi kaasamise saame seista inimeste soovide eest ning valida tulevikuks optimaalseid lahendusi.

„Liikuvuse arengukava koostamise projekti eesmärk on analüüsida Eesti transpordisüsteemi ees seisvaid väljakutseid ja võimalusi ning teha kindlaks riigi vajadused infrastruktuuri ja reformide osas. Ma olen uhke, et Struktuurireformi tugiteenistus saab sel viisil kaasa aidata kvaliteetse ja jätkusuutliku transpordi taristu loomisele Eestis,” märkis Euroopa Liidu Struktuurireformi tugiteenistuse peadirektor Maarten Verwey.

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Struktuurireformi toetusprogrammist koostöös ITF/OECD ning Euroopa Liidu Struktuurireformi tugiteenistusega.

Veel uudiseid samal teemal

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja transpordi asekantsler Ahti Kuningas.
12.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi

Täna majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud riiklik transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oleks veeteetasude alandamine mõistlik, kui see toob transiidiahelasse rohkem kaupu.

Foto: Rasmus Jurkatam/Brand Estonia
12.03.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ministeerium ootab ettevõtjate tagasisidet EXPO osas

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab ettevõtjatele meelde, et ootab ettevõtjatelt tagasidet valmisoleku kohta toetada rahaliselt EXPO-l osalemist.