Sa oled siin

Kadri Simson osaleb Sloveenias transpordikonverentsil

26.04.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb täna Ljubljanas Euroopa Komisjoni transpordivõrgustiku arendamise konverentsil TEN-T Days, kus arutletakse selle üle, kuidas aidata kaasa targale, jätkusuutlikule ja ohutule liikuvusele ning tagada investeeringud transpordiühendustesse.

Ürituse veerel toimub ka Euroopa transpordiministrite kohtumine ja arutelu infraobjektide rahastamise teemal. Ministri sõnul on praegu riikidel võimalik kasutada Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) tuge ja see rahastusinstrument on end õigustanud. Sarnast rahastusinstrumenti vajame ka tulevikus, et tagada kindlus pikaajalistele suurprojektidele. Simson rõhutas, et eelkõige peaks CEF-i vahendeid kasutama kõrge lisandväärtusega ja strateegiliselt tähtsate projektide jaoks.

„Eesti seisukoht on, et uuel eelarveperioodil oleksid kindlasti prioriteediks ülepiirilised transpordiprojektid ning rahastamisel ja Euroopa Liidu osalusprotsendi määramisel tuleb eelistada projekte, mis juba täna on alguse saanud ja vajavad lõpuleviimist,“ sõnas majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Minister kohtub Ljubljanas lisaks eraldi Hollandi, Portugali ja Hispaania kolleegidega, et arutada seisukohti TEN-T rahastuse ja liikuvuspaketi osas.
TEN-T (Trans-European Transport Network) tähendab üleeuroopalist võrgustikku, kus omavahel on ühendatud maanteed, raudteed, lennuväljad ja siseveeteed.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

EL energeetikaministrite kohtumine Brüsselis 4. detsembril 2019.
04.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas tegi EL-i ministritele ettepaneku vabastada roheinvesteeringud karmidest eelarvenõuetest

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tegi kolmapäeval Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel ettepaneku vabastada kliimaneutraalsuse saavutamiseks tehtavad investeeringud eelarve tasakaalu nõuetest.