Sa oled siin

Juhan Parts: korralikult arveid tasuvad inimesed peavad saama toasooja

29.01.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas ja saatis kooskõlastusringile seaduse muutmise eelnõu, mis päästab külma kätte jäämisest soojatootjatele võlgu olevate korteriühistute need elanikud, kes oma maksekohustusi korralikult täidavad.

„Kõnealust eelnõud tuleb menetleda kiirelt ja valitsus püüab eelnõu Riigikogusse saata juba lähinädalatel,“ sõnas minister Parts.

Üldise majanduslanguse tingimustes on sagenenud juhtumid, kus korterelamu mõnede võlgnike tõttu on soojusettevõtja katkestanud terve elamu soojusvarustuse, sest kehtiva seaduse kohaselt vastutavad soojuse müügilepingu rikkumise eest korteriomanikud ühiselt.

Ebavõrdse olukorra likvideerimiseks soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium viia läbi muudatused korteriomandiseaduses, tsiviilkohtumenetluse seadustikus, kaugkütteseaduses ja sotsiaalhoolekande seaduses.

Kavas on muuta hetkel kehtivat solidaarvastutuse põhimõtet, sidudes vastutuse kohustuse täitmise eest konkreetset kohustust rikkunud korteriomanikuga. Loodava regulatsiooni puhul tuleb võlgnevuse likvideerimise nõue suunata võlgnikust korteriomaniku vastu, kusjuures nõude menetlemise ajal oleks tagatud elamu varustamine soojusega.

Lisaks täpsustatakse ka teisi kaasomandi majandamisega seotud küsimusi.