Sa oled siin

Juhan Parts ja Soome kommunikatsiooniminister arutasid digitaalse dividendi kasutuselevõttu

09.06.2009

Üheksa Läänemere riigi esindajad ning telekommunikatsiooniettevõtete juhid arutasid tippkohtumisel Helsingis, kuidas kasutada pärast digitaaltelevisioonile üleminekut vabanevaid analoogsagedusi uue põlvkonna lairibateenuste arendamiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri  Juhan Partsi hinnangul on Eesti jaoks parimaks lahenduseks, kui kasutada vabanevaid sagedusi teenuste arendamisel ehk nn digitaalset dividendi tehnoloogilisest platvormist sõltumatult. 

„Tehnoloogiline sõltumatus on vajalik selleks, et mõlemad osapooled, nii telekomi- kui ka meediaettevõtted saaksid kasutada üht litsentsi uue põlvkonna teenuste arendamiseks,“ ütles Parts kohtumisel Soome kommunikatsiooniministri Suvi Lindéni ning Põhja- ja Baltimaade esindajatega.  

Eesti delegatsioonis osalevad Helsingi kohtumisel lisaks majandus- ja kommunikatsiooniministrile veel MKM-i sideosakonna juhataja Tõnu Nirk, sideosakonna juhataja asetäitja Mart Laas, Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektori asetäitja Priit Soom ning digitaalsele televisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juht Jüri Pihel.

Kohtumist  juhib Soome kommunikatsiooniminister Suvi Lindén ning maailma võrguoperaatorite ja mobiilitelefonitootjate organisatsiooni GSMA esindaja Tom Philips. Helsingi kohtumise eesmärgiks on kiirendada vabaneva sagedusala eraldamist lairibateenuste kasutuselevõtuks.
Eesti läheb analoogtelevisioonilt üle digitaaltelevisioonile 1. juulil 2010.