Sa oled siin

Euroopa Liidu ministrid leppisid Tallinnas kokku üle-euroopalises küberkaitseõppuses

29.04.2009

Kahepäevasel Euroopa Liidu ministrite küberjulgeoleku konverentsil „Tallinn CIIP 2009“ leppisid liikmesriikide ministrid kokku ühises õppuses aastal 2010, et testida riikide võimekust kaitsta olulisi e-lahendusi.

 

Ühine harjutus kriitilise informatsiooni infrastruktuuri kaitseks organiseeritakse aastal 2010 koostöös Euroopa Komisjoni kriitilise informatsiooni infrastruktuuri tegevusplaaniga, et testida liikmesriikide võimekust, kuidas kaitsta liikmesriikides olulisi teenuseid ja neid tagavaid infotehnoloogia vahendeid.

27.-28. aprillini toimunud konverentsil algatasid ministrid Juhan Partsi eestvedamisel „Tallinna protsessi“, mille käigus koostatakse ettepanekuid, kuidas tõhustada Euroopa Liidu liikmesriikide küberkaitset. 

Oma sõnavõtus kolleegidele rõhutas Juhan Parts eelkõige vajadust teha üle-euroopaliselt koostööd ning esitas Eesti poolsed ettepanekud Euroopa Komisjoni vastalgatatud kriitilise informatsiooni ja infrastruktuuri kaitse poliitika väljatöötamiseks ja rõhutas, et vajalik säilitada ka paindlikkus ja arvestada majandusvabadusi.

Konverentsi korraldas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Sellel osalesid väliskülalistest teiste seas Euroopa Komisjoni infoühiskonna ja meediavolinik Viviane Reding ning Euroopa Liidu järgmise eesistujamaa Rootsi kommunikatsiooniminister Asa Torstensson.

Fotod konverentsilt