Sa oled siin

Energeetikaministrid arutavad kasvuhoonegaaside vähendamist

19.12.2018
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañete.

Kolmapäeval osaleb majandus- ja taristuminister Kadri Simson Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel, kus peateema on kasvuhoonegaaside vähendamine.

Minister Simsoni sõnul on üleminek madala CO2 heitega majandusele lähimate kümnendite suurimaid väljakutseid maailmas. „Eesti on võtnud pikaajaliseks eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2050. aastaks 80 protsendi võrra. Kuid samas tuleb silmas pidada, et eesmärk tuleb täita kulutõhusalt, kahjustamata meie majanduse konkurentsivõimet ja energia varustuskindlust,“ ütles ta.

Simson rõhutas ka piiriülese koostöö tähtsust. „Läänemere äärsetel maadel on väga suur taastuvenergia potentsiaal ja tehes omavahel koostööd vajaliku taristu ning taastuvenergiaprojektide arendamisel saame jagada nii kulusid kui ka rajada efektiivsema süsteemi,“ rääkis minister.

Lisaks kohtub minister Brüsselis Malta, Luksemburgi kolleegidega ja Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Arias Cañetega.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus katab tarbijatele taastuvelektri toomismahu kasvust tuleneva tariifitõusu

Valitsus otsustas täna erakorralise sissemaksega katta taastuvenergia tariifi suurenemise kulud vabariigi valitsuse reservist mahus 4 miljonit eurot, kuna taastuvenergia tootjate kiire lisandumine ja head tuuleolud suurendasid sel aastal taastuvelektri toodangut ning seeläbi elektritootjatele makstavat toetust.

08.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti teeb ettevalmistusi vesinikuenergia kasutuselevõtuks

Eesti tunnustab täna ilmunud Euroopa Liidu energiasüsteemi integreerimise ja vesiniku strateegiat, mis annavad tõuke üleminekule puhtale energiale ja kliimaneutraalsele majandusele.