Sa oled siin

Eesti ja Venemaa teevad koostööd e-riigi arendamisel

15.04.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kohtus täna Vene Föderatsiooni presidendi nõuniku Leonid Reimani ja Vene Föderatsiooni valitsuse infotehnoloogiate- ja sidevalitsuse direktori Konstantin Noskoviga. Kohtumisel osales ka Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis Nikolai Uspenski.

„Jutuks oli praktiline koostöö e-riigi ja elektrooniliste teenuste arendamisel“, ütles Juhan Parts. „Ühistegevus annab head võimalused meie ettevõtetele, toob tööd ja loob uusi töökohti“, lisas minister.

Kohtumisel arutati võimalikku koostööd Venemaa ja Eesti vahel e-riigi väljaarendamisel mõlemas riigis. Vene pool ilmutas suurt huvi Eestis edukalt rakendatud avaliku sektori lahenduste vastu nagu seda on elektrooniline valimissüsteem, ID ja MobID kasutamine, sertifitseerimine. Huvi pakkus külalistele riigi infosüsteemi X-tee ülesehitus, selle rakendamine valitsusasutustes, haldamine ja arendamine, samuti meie erasektori e- ja m-lahendused.

Kohtumisel lepiti kokku Eesti Informaatikanõukogu ja Venemaa infoühiskonna arendamise nõukogu ühise töögrupi loomises ja äriseminari korraldamises kahe riigi infotehnoloogiaettevõtete osavõtul.