Sa oled siin

E-residentsuse häkaton toob kokku üle 100 spetsialisti kogu maailmast

29.08.2019
Foto: Toolbox Estonia
Foto: Toolbox Estonia

E-Residentsuse pressiteade

13.-15. septembrini toimub Vormsi saarel järjekorras teine e-residentsuse programmi Digital Nation Hackathon. Üritus toob Eestisse erinevate riikide ja valdkondade eksperdid, kes töötavad meeskonniti välja erinevaid tooteid ja teenuseid, mis aitavad arendada ja mitmekesistada e-residentsuse programmi.Huvi häkatonil osalemise vastu ületas ootused mitmekordselt. Sooviavaldusi esitati 63-st erinevast riigist kokku üle 300.

Enim kandideerijaid oli lisaks Eestile veel Suurbritanniast, Ameerika Ühendriikidest, Türgist ja Indiast. E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri (pilt manuses) sõnul on sedavõrd suur huvi ürituse vastu hea üllatus. “Olime osalushuviks valmis, kuid enam kui 300 taotlust vaid paari nädala jooksul ületas ootusi. See kinnitab, et e-residentsus on rahvusvaheliselt üks tugevamaid riiklike brände,” ütles ta.

Vatterile teeb heameelt, et taotlusi laekus väga erineva taustaga ekspertidelt. “Ootuspäraselt soovivad häkatonist osa võtta IT- ja äriarenduse taustaga spetsialistid, kuid huviliste ring on palju laiem. Näiteks soovib osaleda ka hambaarst. Osalejate seas on esindatud väga lai teadmiste ja oskuste baas - alustades andmeteadlastest ja programmeerijatest lõpetades disaineritega,“ märkis ta. Vatter lisas, et taotluse esitajatest umbes 40% moodustasid e-residendid ja 60% teised e-residentsusest huvitatud.

Digital Nation Hackathon Vormsil toetab programmi uut strateegilist suunda, mis püstitati 2018. aasta lõpus koostöös erinevate valdkondade ekspertidega e-residentsus 2.0 valge raamatu kujul. Vastavad ettepanekud programmi uuele tasemele viimiseks kinnitati Eesti Vabariigi valitsuse poolt 8. augustil 2019. Eesmärk on  toetada e-residentidest isikute hulga suurendamise asemel hoopis keskmise e-residendi poolt loodud Eesti ettevõtte väärtuse kasvu, muutes programmi tulusamaks nii Eesti inimestele kui e-residentidele. “Saabuval üritusel otsimegi uusi praktilisi võimalusi uute toodete ja teenuste loomiseks Eesti e-residentidele,” sõnas Vatter. Häkatonil juhendab meeskondi kümme laia teadmiste- ja kogemusepagasiga mentorit, kes nõustavad osalevaid meeskondi 48 tunni jooksul.

Enam kui 300 taotluse esitajast valiti välja umbes 100 spetsialisti 20 erinevast riigist, kes said häkatonil osalemise kutse. Üks tänavusele häkatonile kutse saanutest on innovatsiooni nõustaja ja ettevõtte Rubiks Digital partner Erik Ehasoo. Tema sõnul on Vormsil toimuv häkaton hea võimalus kohtuda nii vanade tuttavate kui e-residentsuse programmi uute fännidega, et üheskoos analüüsida e-residentsust läbi tulevikutehnoloogiate ning anda oma panus innovaatiliste lahenduste loomiseks. “Usun, et eelseisev häkaton on e-residentsuse programmile väga väärtuslik. See võimaldab programmi meeskonnal vahetult kohtuda erinevate oluliste osapoolte ja e-residentidega, et koos uusi ideid ellu viia. Olen uhke, et saan anda panuse programmi, milles näen kogu Eestile suurt potentsiaali,” ütles Ehasoo.

E-residentsuse programm loodi 2014. aasta lõpus eesmärgiga pakkuda välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. E-residendi digi-ID-kaardi omanik saab dokumente digitaalselt allkirjastada ja logida sisse portaalidesse ja infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

Alates e-residentsuse programmi käivitamisest on tänaseks üle 59 000 e-residendi Eestisse loonud üle 7200 ettevõtte, milles töötab enam, kui 1300 inimest. Eelmise aasta e-residentide ettevõtete maksutulu oli 8,73 miljonit eurot. Kogu tegutsemisaja jooksul on e-residentsuse programm toonud Eestile otsest majanduslikku tulu 25 miljonit eurot.

Loe lähemalt: http://garage48.org/events/digital-nation-hackathon

Veel uudiseid samal teemal

Laieneb riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ring. Foto: Ilya Pavlov/Unsplash
14.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riigi infosüsteem teeb suuri samme rahvusvahelise koostöö edendamiseks

Valitsus kiitis möödunud nädala istungil heaks infosüsteemide turvameetmete süsteemi määruse muutmise eelnõu, mis laiendab edaspidi riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ringi.

Minister Raul Siem (vasakul) kohtus Riias Läti digiasjade eest vastutava keskkonnakaitse- ja regionaalarenguministri Juris Pucega (paremal).
05.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti arendab andmevahetust Lätiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus sel nädalal Riias Läti digiteemasid katva keskkonnakaitse- ja regionaalarenguminister Juris Puce’ga, et käivitada kahe riigi vahel andmevahetuse arendamine.