Sa oled siin

Aas tegi EL-i ministritele ettepaneku vabastada roheinvesteeringud karmidest eelarvenõuetest

04.12.2019
EL energeetikaministrite kohtumine Brüsselis 4. detsembril 2019.
EL energeetikaministrite kohtumine Brüsselis 4. detsembril 2019.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tegi kolmapäeval Brüsselis Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel ettepaneku vabastada kliimaneutraalsuse saavutamiseks tehtavad investeeringud eelarve tasakaalu nõuetest.

„Meid ootab ees väga suur väljakutse leida piisav rahastus investeeringuteks, et muuta Euroopa Liit kliimaneutraalseks. Siinjuures peame olema väga loovad ja uurima kõiki võimalusi,“ ütles Aas. Ministri sõnul on Eestil kõige madalam riigivõlg Euroopa Liidus, aga me ei saa seda potentsiaali kasutada roheenergia investeeringuteks eelarve tasakaalu nõuete tõttu.

„Kui kliimaneutraalsusse tehtavad investeeringud vabastataks üldisest eelarvetasakaalu valemist, annaks see madala laenukoormusega riikidele paindlikkuse ja täiendava juurdepääsu rahalistele allikatele,“ rääkis Aas.

Lisaks tegi minister ettepaneku viia riigiabi suunistesse sisse suurem paindlikkus, mis võimaldaks EL-i riikidel teha investeeringuid, mis sobivad kõige paremini siseriikliku energia- ja kliimaeesmärkide saavutamiseks. „Riigiabi eeskirjad peaksid võimaldama kiiremini reageerida turutõkke ületamiseks, eriti juhtudel, kui varustuskindlusele on reaalne oht ja piirkondlik tootmisvõimsus pole piisav,“ sõnas ta.

Euroopa Liidu energeetikaministrid arutavad lisaks energialiidu ja kliimameetmete eesmärkide ning poliitikate üle, et soodustada tulevikus puhta energia kasutamisele üleminekut.

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.